Puiutul Pufos

Gradinite Particulare din Sectorul 3

Puiutul Pufos

Mesajde mara09 » 02 Mar 2012 15:49

dupa un research amanuntit pe net si printre prietenele cu copii de gradinita am ales Puiutul Pufos ( http://www.puiutulpufos.ro/gradinita-bucuresti.html) pt copilul meu.
iata cateva dintre motive:
-grupe mici decopii (10) astfel ca educatoarea se poate ocupa de fiecare
-constructia e bine gandita (fiecare sala de clasa are propria ei baie, sala de mese este separata de sala de clasa, la fel si dormitorul)
-atunci cand dorm sau manaca ii supravegheaza cineva, la fel cand urca scarile (aspectul asta ma speriase putin la inceput, dar cand am vzt ca scarile sunt inchise cu un gardulet si copii nu urca sau coboara neinsotiti m-am linistit) :)
-cadrele didactice mi-au facut o impresie buna
- au multe activitati extracuriculare incluse in pret (printre care si engleza).
-copilul s-a obisnuit repede cu dna educatoare, cu colegii, n-am avut probleme de adaptare :) (stiu ca asta nu e un criteriu de alegere, e un bonus obtinut dupa :))))
- poate a contat putin si faptul ca e aproape de noi
mara09

Re: Puiutul Pufos

Mesajde mara09 » 12 Apr 2012 13:31

cei care se insciu in aceasta perioada beneficiaza de o reducere de 20%. detalii gasiti aici: http://puiutulpufos.ro/gradinita-bucuresti.html
mara09

Mesajde raluca » 24 Mai 2012 15:28

Noi am fost la Puiutul Pufos cu baiatul si apoi cu fetita. Ceea ce demonstreaza din start faptul ca ne-a placut tare, mai ales personalul. Si credeti-ma ca stiu ce spun dupa ce am avut in prealabil o aventura si cu o gradinita de stat (buna, dar ne-am mutat in alt cartier dupa cateva luni) si cu alta particulara tot din sectorul 3. In toate cele 3, conditiile sunt perfecte pentru copii, dar numai la Puiutul Pufos amandoi copii mei s-au simtit bine cu tot personalul. Toti lucreaza fara tipete, acorda atentie in mod egal copiilor, iar directoarea este mereu la dispozitia parintilor (pe celelalte de la celelalte doau gradinite nu le-am vazut mai mult de od ata, la inceputul anului scolar, la prima gradi, si al sfarsitul anului - l ace-a de-a doua!).
raluca

Mesajde longtian006 » 01 Apr 2013 07:43

buna ziua. Pana la urma v-ati inscris copilul aici? As dori si eu mai multe detalii despre gradinita. Multumesc.

Mesajde georgiana » 27 Mai 2013 17:05

Asa cum am raspuns si pe pagina gradinitei eu l-am inscris pe pushtiul meu aici in noiembrie 2012 dupa ce timp de trei luni l-am dus in urlete la alta gradinita. La recomandarea unei prieteni (psiholoaga) am schimbat gradinita - Cu Puiutul Pufos :ymhug: - si a fost dragoste la prima vedere: cu locul si cu oamenii. Gata cu urletele si, gata si cu mofturile la mancare. Din fericire gradinita functioneaza si pe vara, si nu ca nu ar avea cu cine sta acasa, dar nu stiu cum l-as face sa inteleaga ca nu mai poate merge la gradi o perioada!
In rest, amanuntele sa stii ca sunt exact cele puse de ei pe site. Din cate stiu ei au si o politica cu o perioada de proba gratuit....
georgiana

Mesajde mara09 » 30 Ian 2017 13:32

Mai este un Puiut Pufos, al doilea sediu, pentru cine sta in zona.
Din cate vad pe site, s-a deschis de anul trecut deja: http://puiutulpufos.ro/
mara09

Înapoi la Gradinite Particulare Sector 3